Časté dotazy

sport-graphics-aikido-443481Kdy mohu začít cvičit, kdy probíhá nábor?

Nábor v v našem oddíle probíhá nepřetržitě, před každým tréninkem. Pro bližší informace kontaktujte učitele.

Jak vypadá trénink?

Nejlepší je zajít se na trénink podívat, nebo si rovnou zacvičit, není se čeho bát! Trénink začíná rozcvičkou, která je více méně individuální, poté se přistupuje ke cvičení technik. Ze začátku jsou techniky jednodužší a méně náročné a postupně nabírají na komplexnosti a rychlosti. Techniky jsou většinou cvičeny tak, aby na sebe navazovaly, stejně jak jako na sebe navazují jednotlivé tréninky. Cvičí se většinou ve dvojicích, či trojicích a trénink je navíc obohacen o cvičení se zbraněmi, kvůli lepšímu pochopení technik. V našem oddíle cvičí začátečníci společně s pokročilými, což zajištuje rychlejší technický růst.

Kolik to bude stát?

První trénink u nás máte zdarma. Pokud se rozhodnete stát členem oddílu, tak členský poplatek činí 1000,- na rok.

Můžete se také stát členem organizace Bohemia Aikikai za poplatek 50,- Kč ročně.

S postupem času budete k cvičení potřebovat také kimono a zbraně Jo a Bokken, které můžete zakoupit například v http://www.ipponshop.cz/cs/obchod, kde má náš oddíl 10% slevu.

Jak se vydat na první trénink?

Je slušností o své návštěvě předem  informovat učitele. Na první trénink se můžete přijít jak podívat, tak si s námi rovnou zacvičit. Potřebujete jen sportovní oblečení, ostatní pomůcky vám ze začátku rádi zapůjčíme.

Co když mám nějaké zdravotní omezení nebo potíže?

Aikido se dá ve velkém rozpětí přizpůsobit jednotlivým zdravotním omezením či potížím. Při technikách je využíván přirozený pohyb, proto při dodržení pokynu učitelů hrozní jen minimální zdravotní riziko, při správném cvičení není žádné. Přijďte si zacvičit a poznáte své možnosti. O případných potížích a omezeních informujte před cvičením učitele.

V jakém věku mohu začít?

Věk není u toho bojového umění téměř žádným omezením. Z určitého pohledu je však rizikové přijímat mladší 15 let, kdy je tělesná i psychická stránka mnohdy ještě v základním vývoji a cvičení pákových systému se stává rizikovým. Je to věc názorových postojů různých oddílů. Horní věková hranice však nehraje při cvičení žádnou roli. U nás můžete začít cvičit od 15 let.

Cvičí také ženy?

Ano, samozřejmně.

Mohu dělat zkoušky na technické stupně Aikido?

Ano, ale pochopitelně to není podmínkou. Je na rozhodnutí každého jedince, zda bude chtít dělat zkoušky na technické stupně, nebo pouze cvičit.